KULLANICI ADI  
   
  ŞİFRE  
   
   
  Şifremi Unuttum  
  Yeni Üye  
 
ŞEFFAF VE SOFT LENSLER
RENKLİ LENSLER
GAZ GEÇİRGEN LENSLER
KROMOJEN LENSLER
SOLUSYONLAR
 

  RENK KÖRLERİ İÇİN LENS
 

KROMAJEN NEDİR?

Kromajen, renk görme bozukluğuna sahip ve okuma zorlukları çeken hastalara yardımcı olmak üzere geliştirilmiş eşsiz bir üründür. Kromajen haploskopik filtreler, özel olarak renklendirilmiş ve göz içi lensi yada gözlük olarak kullanılabilir. Renk körü olan insanlara yardımcı olmak üzere geliştirilmiştir ve denemelere de 97% başarı elde ettiği gözlenmiştir.

Kromajen Nasıl Çalışıyor?

Kromajen Haploskopik lensler, dominant olmayan göze giden her rengin seviyesini, bazı durumlarda dominant ve dominant olmayan her göze değiştirerek rengin algılanmasını ve renk ayırımını sağlıyor. Birçok insan için renk algılama ve ayırımındaki gelişmeler çok dramatik olabilir; her rengin parlaklığı, doğru algıladıkların renkler de dahil daha zengin ve güçlü olabiliyor.

Gerçekte Kromajen Lenslerin Aşağıdakileri Sağlaması Bekleniyor:

· Genel Renk algılanmasını güçlendirmek
· Renkleri daha net ve parlak olmasını sağlamak
· Renklerin tonlarını ayrıştırmak
· Renkleri isimlendirmek
· Güvenliği artırmak (ör. Trafik ve fren lambaları)
· Renk Görme testlerindeki görme kabileyetini artırmak

Kromajen ve Okuma Zorlukları

Kromajen'in Haploskopik okuma zorlukları çeken hastalara da yardımcı olduğu gözlendi. Bu hastaların beynin "bağlantı devrelerinde" bir problem olduğuna inanılır. Beyin ile bağlantıya magnocellular pathway adı verilir ve çok fazla sinir hücreleri içerir. Bu sinirler göz ile beyin arasında bir yol izler; okuma zorluğu çeken insanlarda bu izlenen yol diğer normal insanlarınkinden farklı olduğuna inanılır.

Kromajen filtrelerin tekrar senkronize ederek ve seçerek bilgi yolu izleme hızını artırarak hastaların okuma, yazma, ve heceleme kabiliyetlerinde düzelme sağlıyor. Okuma programlarına dahil olan hastalarda bile Kromajen'nin sonuçları hızlandırdığını gözlemledik. Başka metodlar ile birlikte kullanıldığında Kromajen, hastanın potansiyelinin ortaya çıkarılmasında yardımcı oluyor. Bazı durumlarda Kromajen dispraxia (sakarlık) ve migren hastalarınada yardımcı oluyor. kromajen Filtreleri hastalara ayrı ayrı verilmelidir. Çünkü, her hastanın ihtiyacı birbirilerinden farklıdır.

Kromajen Hastalık Teşhis Sistemi

Renk körlüğü yada okuma zorluğu çeken hastalara yardımcı olması için, Kromajen teşhis sisteminin oluşturduğu tüm değişik teşhis filtreleri ve 25 kontakt deneme lens seti gerekmektedir. Lensler filtreler ile aynı renk seçenekleri ve eğim çapı 5mm, 6mm ve 7 mm' dir. Seçilen renkte optimum performansın sağlanması için gerekmektedir. Hastalara kromajen Haploskopik filtrelerin sunulması için, reçetelendirilmiş kontakt lens yada gözlük camı seçenekleri veriliyor.

Kontakt Lens formatında lensler Hema + comonomeri %38 olan malzemeden yapılıyor ve kullanımı çok rahat. 14.00 mm. çapında mevcut ,Standart 8.60mm dır.

Renk Görme Terapisi

Renk Görme terapisi için gelen her hastanın, iki gözü olması gerekmektedir. Çünkü, hasta renkli ekranı incelerken, renk filtresi dominant olmayan göz üzerine yerleştiriliyor. Dominant göz renkleri, her zaman gördüğü gibi görüyor ve dominant olmayan göz için, renk ayırımı çok dramatik bir şekilde değişiyor. Gözün farklı olması önemli değil. Filtreler: menekşe, portakal, sarı, yeşil, kırmızı, açık mavi ve koyu mavi tonlarında. Ekrandaki en iyi renkleri ortaya çıkaran filtreler, deneme yanılma yoluyla tespit ediliyor. İki yada üç renk diğer renk ayırımlarını daha ışınır hale getirebilir. Optimum filtre tespit edildikten sonra, uygun olan aynı renkteki yumuşak kontakt lens, göz içine yerleştirilir. Seçilebilecek üç değişik yoğunluk mevcut ve eğim çapı 5,6 dan 7 mm kadar değiştirilebilir. (Hiç bir lens, tam göz muayenesi olmadan denenmemelidir.) Hasta tolerans denemesi için, birkaç saatliğine gönderilir ve genel renk algılaması ve gözün lense karşı reaksiyonları ölçülür. Son olarak bir lens tespit edilir, renk ve eğilim gözlüğe uygunlanır. Rengi saklamak için, gözlük camları, aynalı yada yarı aynalı yapılır. Bu gözlükler, dışarda kullanmak için uygundur. Ancak, lensler, içerlerde de kullanılabilir. Genelde, hastalara plano lensler verilir ve normal gözlüklerinin üstüne takarlar. Normal kontakt lens bakımları aynen geçerlidir. Ve her altı ayda yenilenmesi gerekmektedir. Bazı gözlük kullanan hastalar, iki gözü içinde kontakt lens kullanmaya başlıyabilir. Bu kişiler, daha önce lens kullanımını pek dikkate almamışlardır. Ancak, Kromajen lensler, lens kullanımının ne kadar kolay ve rahat olduğunu, kullanıcıya gösterecektir.

 
 

 
 
BAUSCH&LOMB
JOHNSON&JOHNSON
CIBA VISION
VSY
TECH
TEKA
 
 KONTAKT LENS SİPARİŞİ İÇİN REÇETE FAKSI İLE İŞLEM YAPILMAKTADIR